Главная » Статьи » Математика

Сабақ жоспары "Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу"
Мектеп « Розыбакиев атындағы орта мектеп» КММ
Күні:21.02.18 Мұғалімнің аты-жөні: Саматова А.И
Сынып: 5-сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 5.1.2.30
ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау
Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:
Бөлшектер туралы теориялық білімдерді пайдалана отырып, ондық бөлшектерге амалдарды қолдану ерелерін оқушы санасына бекіту ,тиянақтау.

Оқушылардың басым бөлігі:
түсінік беру арқылы оқушылардың ондық бөлшектер, оларды қосу және азайту, көбейту және бөлу тақырыптары бойынша алынған білімдерін тиянақтау.
Кейбір оқушылар: Ережелерге сәйкес ізденісті қажет ететін есептерді шығара алады
Бағалау критерийлері
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология:
Бөлгіштер-разделители-delimiters, еселіктер-кратные-multiples
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер

Құндылықтарды дарыту «Мәңгілік ел» ұлттық құндылықтың негізі индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсуіне негізделіп оқушылардың бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы, бәсекеге қабілетті ету
Пән аралық байланыстар Жаратылыстану
Бастапқы білім Ондық бөлшектер
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс- әрекет Ресурстар

Сабақтың басы



Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы
Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын.
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренинг жүргіземін.
Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын
(Ұ) «Сұрақты ұстап ал» әдісін пайдаланып сұрақтар қою арқылы натурал санның бөлгіштері мен еселіктері ұғымын өздері тұжырымдауға жетекші сұрақтар беремін
қалыптастырушы бағалау тәсілі смайликтер(күлегештер) арқылы бағалаймын
Әр топ сұрақтар жасырынған екі ұяшықтан таңдап, сұрақтарға
жауап береді және әр сұраққа жауап берген бала бір-бірден ырым мен
тыйым сөздерін айту керек.
Сұрақтарға жауап беріңдер:
1. Ондық бөлшектер қалай қосылады?
2. Ондық бөлшектерді қалай азайтады?
3. Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?
4. Ондық бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдаңдар
5. Ондық бөлшекке бөлу ережесін айтыңдар
«Мозайка» әдісін пайдаланып сыныпты 3 топқа топқа бөлемін
(Тж) Жаңа білімді қалыптастыру
Оқушылар топта мәтінмен жұмыс жасайды
Тақырып бойынша натурал сандардың бөлгіштері, еселіктері туралы түсінік қалыптасады
(Тж)
« Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісін пайдаланып оқулықтан Дескриптор
Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді жазады
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін түсіндіреді
Есептер шығару жолдарын жазады
Әр топқа үлестірмелі қағаздар таратылады. Қағаздағы мәсел есептерді балалар топпен шығарып, оны біреуі тақтада қорғайды.
І топ: Қара өрік кептіргенде, алғашқы массасының 0,7-сін жоғалтады. 4,8 кг кептірген қара өрік алу үшін неше килограмм қара өрік жинау керек.
Ж: 16 кг
ІІ топ: Трактор жасайтын зауыт тапсырманың 0,8-ін орындады. Зауыт тапсырманы толық орынгдауы үшін тағы да 48 трактор шығаруы керек. Зауыт тапсырма бойынша барлығы неше трактор жасауы керек.
Ж: 240
ІІІ топ: Поезд екі қала арасындағы қашықтықтың 0,32-сін жүргенде орта жолға жеткенше әлі 72 км қалды. Екі қаланың арақашықтығы неше километр?
Ж:400
Дескриптор
Мәтінді есептің мағанасын түсіндіреді
Бөлуді орындайды
Бөлудің мағанасын түсіндіреді

Топтарды қалыптастырушы бағалау тәсілі «бағдаршам» арқылы бағалаймын
(Жж) Деңгейлік тапсырмалар

25,5:5=
1,5:3=
4,7:10=
0,48:4=
0,9:100=
26:10=
0,8:4=
5:100=
0,2:5=
0,8:4=
2,6:2=
1,8:9=
3,7:10=
5,3:5=
0,6:3=

Тапсырмаларды «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын

Үйге тапсырма беру №562, № 567
Рефлексия
1. Мен үшін бүгінгі сабақта құнды болғаны...
2. Топтық талқылауда мен не үйрендім?
3. Не қиын болды?
4. Не қызықты болды?









www. Bilimland. kz







жасыл-өте жақсы орындалған
сары-толықтыру керек
қызыл-топта қайта қарау керек

Үлестірмелі кеспе қағаздары

Үлестірмелі кеспе қағаздары

Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық жəне
қауіпсіздік техникасын
сақтау
Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. «Смайликтер» тәсілі
«Бағалау ағашы» әдісі
«Бас бармақ» әдісі
«Бағдаршам» әдісі Сергіту сәті
Категория: Математика | Добавил: sadyk (25.02.2018) | Автор: Саматова Арзигуль Исраиловна E
Просмотров: 1462 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]